Betegszállító szolgáltatásaink
Fizető betegszállítási szolgáltatások 0-24 óráig
Ha Ön vagy Hozzátartozója mozgásában valamilyen oknál fogva akadályoztatva van, de szeretne szakszerű módon, jól képzett szakemberek segítségével eljutni kórházba, rendelő intézetbe, rokonához, külföldre vagy bármilyen más helyszínre, akkor hívjon minket bátran, mi a hét minden napján, 0-24 óráig állunk rendelkezésére!
A térítéses betegszállítást külön, modern flottával végezzük, hazai és nemzetközi szinten. Minden autónk légkondicionált és rendelkeznek azokkal a felszerelésekkel, amikkel hatékonyan tudunk reagálni hirtelen fellépő probléma esetén.
Repülőtéri transzfer
Betegszállítási szolgálatunk vállalja, hogy az ország bármely pontjáról a beteg vagy mozgássérült személyt a Ferihegyi repülőtérre, egészen a repülőgépen foglalt székéig, vagy onnan kiindulva bár hova az országba, elszállítja jól felszerelt betegszállító gépkocsiparkjával, külön egyéni térítés ellenében.
Privát betegszállítás megrendelése >>
Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) által finanszírozott betegszállítás
Betegszállítás: a beteg személy egészségügyi szolgáltatóhoz, illetve az egészségügyi szolgáltatótól otthonába történő szállítása.
A betegszállítást az orvos vagy az általa kijelölt egészségügyi dolgozó rendeli meg.
A beteg otthona
Ahol a beteg életvitelszerűen tartózkodik, továbbá amennyiben az egészségügyi szolgáltatótól történő elbocsátásakor a kezelőorvos szakvéleménye szerint a beteg otthonában történő gondozása vagy felügyelete szükséges, a gondozást, illetve felügyeletet vállaló személy lakóhelye, illetve az ezt végző intézmény.
Éjszakai betegszállítás
A beteg - nem mentési céllal - 22 óra és 6 óra között egészségügyi ellátásra szállítása, illetve ellátás utáni visszaszállítása (pl. különösen művese-kezelésre, 24 órán át üzemelő diagnosztikai vizsgálatra - CT, MRI stb. -, illetve innen vagy sürgősségi ellátását követően gyógyintézetből otthonába történő betegszállítás az éjszakai időszakban).
A betegszállítás a végrehajtás módja szerint lehet:
Egyedi vagy más betegekkel együttes szállítás és megvalósulhat ülőbeteg-szállító, fekvőbeteg-szállító kocsival, valamint betegszállító szervezetek által működtetett mentőkocsival.
A betegszállítás a sürgősség igénye szerint lehet:
- 6 órán belüli vagy 24 órán belüli,
- meghatározott időpontra kért, illetve tervezett időpontokban történő ismétlődő betegszállítás.
A betegszállítás a kíséret igénye szerint lehet:
- betegkísérő közreműködését igénylő,
- kíséretet nem igénylő
betegszállító járművel teljesítendő betegszállítás.
A rendelet hatálya alá tartozó, kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető betegszállítás a beutalásra jogosult orvos elrendelése alapján teljesíthető, melyet az orvos vagy az általa kijelölt egészségügyi dolgozó rendelhet meg.
Megrendelés:
A betegszállítást az orvos vagy az általa kijelölt egészségügyi dolgozó rendeli meg. Amegrendeléskor közölni kell:
a beteg nevét, életkorát,
14 éven aluli beteg esetén a szülői (gondozói) kíséret igényét,
a szállítást indokoló, illetve a szállítás szempontjából lényeges kórismét, valamint a betegszállítás megkezdésének e rendelet 4. § (1) bekezdése szerinti idejét és körülményeit (ülve, fekve stb.), valamint azt, hogy a betegszállítás mentő(szak)ápolói kíséretet nem igényel,
a betegfelvétel és a betegátadás helyét,
saját nevét, telefonszámát és a megrendelő orvos nevét és orvosi bélyegzőszámát.
Igénybe vétel:
Felhívjuk a figyelmét a betegszállítás indokolt igénybevételének jogi szabályozására:
Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény szerint:
„97. § (1) A betegszállítás célja, hogy az orvos rendelése alapján biztosítsa az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést abban az esetben, ha az egészségügyi ellátás elérhetősége másként nem biztosítható, így különösen, ha a beteg
a) csak speciális testhelyzetben szállítható;
b) betegsége miatt szállítása közben felügyeletet igényel;
c) mozgásában korlátozott, járóképtelen, vagy egészségi állapota kizárja a szokványos közlekedési eszközök használatát;
d) fertőzésveszély vagy kóros magatartása miatt közforgalmú járművet nem vehet igénybe;
e) ellátásának eredményességét a szokványos közlekedési eszközök igénybevételéből eredő késedelem vagy más tényező veszélyeztetné.
(2) A betegszállítás az (1) bekezdésben foglaltakon túl a gyógyintézetből elbocsátott beteg otthonába történő szállításakor is igénybe vehető, amennyiben
a) a beteg a (1) bekezdés a)-c) pontjai szerinti okok miatt a gyógyintézetet nem tudja elhagyni, vagy
b) tömegközlekedési eszköz az adott időben nem áll a beteg rendelkezésére.”
A kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény szerint:
„17. § (1) A biztosított - beutalás szerinti intézményben végzendő - orvosi vizsgálata vagy gyógykezelése, illetve egészségügyi intézményből tartózkodási helyére történő elbocsátása céljából jogosult betegszállításra,
a) amennyiben egészségi állapota miatt szállítása másként nem oldható meg, és a szállításra beutalásra jogosult orvos rendelése alapján kerül sor,
b) a szállítás külön jogszabályban foglalt kúraszerű kezelés céljából történik.”